BIOODPADY


5. Ogólnopolska konferencja
BIOODPADY
28-29 września 2016 r.
Sandomierz - Stalowa-Wola
 


   Piąta odsłona Ogólnopolskiej Konferencji BIOodpady przyciągnęła prawdziwą rzeszę uczestników. Spowodowała to zapewne nie tylko tematyka całego wydarzenia, ale również miejsce, w którym zorganizowano spotkanie - klimatyczny Sandomierz. 
   Podczas dwudniowych obrad zaproszeni do wygłoszenia referatów prelegenci, a także paneliści biorący udział w dyskusji wspólnie zastanawiali się, czy obowiązujące obecnie, a także planowane prawne wymagania w zakresie bioodpadów to krok w dobrym kierunku. Podjęto również temat selektywnej zbiórki odpadów biodegradowalnych w realiach polskich w kontekście istniejących instalacji fermentacji. Jak podkreślano, w kwestii tej pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, bowiem to głównie od jakości wsadu zależy efektywność tego typu obiektów. W nawiązaniu do tych zagadnień organizatorom nie umknęły problemy dotyczące uzyskania określonych poziomów ograniczania deponowania biofrakcji. W tym kontekście rozważano rolę instalacji do biologicznego przetwarzania odpadów, wskazując wszystkie „za” i „przeciw” dwóch rozwiązań: kompostowania i fermentacji. 
   Dwudniowa dawka wiedzy merytorycznej została uzupełniona wyjazdem do Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli i wizytacją tamtejszego Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, który został oddany do użytkowania jesienią 2015 r. To jeden z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju, zrealizowany kosztem 89,5 mln zł. 
   Dodatkowo chętni uczestnicy konferencji mieli okazję zwiedzić Sandomierz z przewodnikiem, a wieczorem wziąć udział w regionalnej biesiadzie na Starym Mieście, z degustacją wina wytworzonego z lokalnych winnic.Współpraca

nowe_logo_mzk_male.jpg


 
 
Partnerzy    
 logo_tiru_edf_1.gif         aknova_logo_technologie_01.png   logo_maszyny_poziom_apriva_01.png     vincienv-converted.png

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Konferencje - BIOODPADY Konferencje - BIOODPADY Konferencje - BIOODPADY Konferencje - BIOODPADY
Konferencje - BIOODPADY Konferencje - BIOODPADY Konferencje - BIOODPADY Konferencje - BIOODPADY
Konferencje - BIOODPADY Konferencje - BIOODPADY Konferencje - BIOODPADY Konferencje - BIOODPADY
Strona 1 z 1