WPGO woj. mazowieckiego


2. Regionalna konferencja
WPGO woj. mazowieckiego
7 października 2016, Willa Zagórze k. Warszawy

   Druga odsłona Regionalnej konferencji „WPGO woj. mazowieckiego” już za nami. Jak ważny dla Mazowsza jest Plan Wojewódzki, potwierdza ogromna liczba uczestników tego spotkania – 120 osób! Tym razem, w pięknych wnętrzach podwarszawskiej Willi Zagórze, można było wysłuchać wystąpień dwóch prawników – Macieja Kiełbusa z Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners oraz Anny Specht-Schampery z Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy. W swoich referatach skupili się oni na aktualizacji Krajowego Planu Gospodarki Opadami i projektach dyrektyw dotyczących gospodarki odpadami w odniesieniu do rodzących się w bólach nowych wersji wojewódzkich planów gospodarki odpadami (WPGO). 
Drugim zagadnieniem, nad którym pochylili się prawnicy, był powrót in-house w odpadach. Zainteresowanie uczestników spotkania wzbudziła również prelekcja Andrzeja Krzyśkowa z firmy ProGeo na temat modelów budowy i funkcjonowania w gminach punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Najbardziej oczekiwane były dwa ostatnie wykłady – Marcina Podgórskiego, dyrektora Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Andrzeja Gwizdały-Czaplickiego, kierownika ciechanowskiej Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie. Pierwszy z nich skupił się na aktualizacji WPGO dla Mazowsza, drugi zaś – na wnioskach pokontrolnych za 2015 r. 
Konferencję zamknęła dyskusja przy okrągłych stołach, w które j uczestniczyli wszyscy zebrani goście. Na koniec, tuż przed obiadem, można było obejrzeć pokaz myjki do pojemników na odpady firmy APRIVA, która była partnerem całego przedsięwzięcia.


Patronat honorowy
logo_paton_marsz_mazo.png
Konferencje - WPGO woj. mazowieckiego Konferencje - WPGO woj. mazowieckiego Konferencje - WPGO woj. mazowieckiego Konferencje - WPGO woj. mazowieckiego
Strona 1 z 1